نئون پلاستیک

تابلو های نئون پلاستیک همانند تابلو های چلنیوم میباشند . منتها با این تفاوت که لبه مورد استفاده در این نوع از جنس پلگسی گلس میباشد به همین علت نام این تابلو هم پلگسی گلس نامگذاری شده اما در ایران بیشتر به نام نئون پلاستیک معروف شده است

نئون پلاستیک یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی محسوب می شود که ظهور آن ها سرآغاز ابداع حروف چلنیوم به شمار می آید. ساخت و نصب این تابلو ها تقریباً شبیه چلنیوم دنبال می شود با این تفاوت که جنس حرف از پلکسی گلاس است. پلکسی گلاس نوعی پلی کربنات شفاف است که شفافیت زیاد آن را به شیشه نزدیک کرده است اما شیشه نیست بلکه نوعی طلق است که مقاومت بسیار بالایی نسبت به شیشه دارد. برای ساخت تابلوهای نئون پلاستیک از هیچ آهنی استفاده نمی شود و تمام متریال به کار رفته ورق های پلاستیکی مانند سامپکس و ییرلانگ است. برای روشنایی هر دو از اس ام دی و ال ای دی استفاده می شود. برای نئون شیشه ای از گاز نئون برای تأمین نور استفاده می کنند که تم های رنگی بسیاری را فراهم می کند.

تفاوت دیگر این تابلو با چلنیوم در روشنایی میباشد که در نئون پلاستیک بدلیل اینکه از جنس پلاستیک استفاده میشود نور از کناره های (لبه) حروف هم دیده میشود و در هنگام تاریکی در شب جلوه خاصی پیدا میکند. این نوع تابلو قدمت بیشتری نسبت به تابلو چلنیوم دارد و بدلایلی سنتی تر میباشد و ساخت آن به تجربه بیشتری نیاز دارد.

نئون پلاستیک چیست؟

در صنعت تبلیغات از تابلو نئون پلاستیک به دو صورت شیشه ای و پلاستیکی استفاده می شود. در ادامه پیرامون این دو محصولی مطالبی را به اشتراک می گذاریم با ما همراه باشید:

نئون شیشه ای

جنس این تابلو از شیشه بی رنگ و شفاف است. پس از نصب شیشه ها روند پر کردن گاز نئون دنبال می شود. دو سر تابلو الکترود وصل می شود و با اتصال ولتاژ به دو سر تابلو گاز نئون به داخل شیشه وارد و این گونه نور برای تابلو بی رنگ تولید می شود. گازهای مثل هیدروژن صورتی، آرگون سبز آبی و نئون قرمز برای رنگ آمیزی این تابلو مورد استفاده قرار می گیرد.

نئون پلاستیک

تابلو نئون را نمی توان جزء دسته بندی تابلو نئون قرار داد این تابلو در دسته بندی تابلوهای چلنیوم جای دارد. این محصول کاملا شبیه به تابلوهای چلنیوم است با این تفاوت که جنس زوار و دور تابلو و نحوه نور پردازی آن تفاوت دارد. از حروف های برجسته شفاف رنگی برای تابلوهای تبلیغاتی استفاده می شود. دو لبه هندی و کنشکاف برای طراحی تابلو نئون پلاستیک با دو روش متفاوت وجود دارد.

تابلو نئون پلاستیک لبه هندی و کنشکاف

تابلو نئون پلاستیک لبه هندی هم جنس ورقه های سطح و لبه کار از پلکسی گلاس است؛ اما به جای اینکه لبه حروف بالاتر از لبه سطح کار باشد هر دو در یک راستا قرار دارند. برای ساخت حروف این کار لبه های مورد نظر در ابتدا برش داده می شود و دقیقاً روی لبه قرار می گیرد و هیچ لبه اضافی در اطراف حروف دیده نمی شود. برای این تابلو زمان و وقت بیشتری نسبت به کنشکاف در نظر گرفته می شود؛ زیرا دقت نظر و ظرافت این کار به مراتب بیشتر است و جذابیت بیشتری را در طی کار فراهم می کند اما به دلیل هزینه بیشتری که در پی دارد برخی از مشتری ها بر اساس توان مالی خود از تابلو تبلیغاتی کنشکاف استفاده می کنند.

عوامل تأثیر گذار بر روی تابلو نئون پلاستیک

تابلو نئون پلاستیک همان طور که در مطلب قبل اشاره شده بسته به روند تولید تعین قیمت می شود و لبه هندی قیمت بیشتری را در قدم اول نسبت به تابلو کنشکاف به شما تحمیل می کند اما پارامترهای دیگری هستند که در این راستا روی قیمت تأثیر می گذارند.

سایز تابلو نئون پلاستیک

هر چقدر سایز تابلو بزرگ تر باشد به طبع از متریال بیشتری استفاده می شود و پرسه کاری و ساخت آن نیز طولانی تر می شود. پس از یک سو دستمزد کار روی تابلو با حجم تابلو ارتباط مستقیم دارد و از سوی دیگر متریال استفاده شده با توجه به نوع حروف و سایز آن تعین قیمت می شود.

نورپردازی نئون پلاستیک با اس ام دی

از اس ام دی برای نور پردازی تابلو استفاده می شود که در تم های رنگی متفاوت در بازار عرضه می شود. این امر رابطه مستقیم با قیمت تمام شده تابلو شما دارد. به عنوان مثال زمانی که از اس ام دی تک رنگ استفاده می شود قیمت تمام شده کمتری به مراتب نسبت به اس ام دی هفت رنگ به شما تحمیل می شود و اس ام دی فول کالر بالاترین قیمت تمام شده را برای شما تخمین می زند.

نوع منبع تغذیه

منبع تغذیه در دو مدل معمولی و ضد آب در بازار به فروش می رسد که قطعاً نوع ضد آب آن به دلیل کیفیت بالاتر و تجهیزات بیشتر قیمت تمام شده بیشتری را برای فروشنده فراهم می کند.

نمای زیر کار

برای زیر کار بسته به نیاز، سلیقه و توان مالی مشتری نماهای متفاوتی استفاده می شود. برخی برای نما از کامپوزیت، ترموود، شیشه، سنگ و گاها از نمای پولکی استفاده می کنند که هر کدام قیمت مخصوص به خود را دارند.
امید است مطالب ارائه شده در راستای خرید تابلو نئون پلاستیک شما عزیزان را یاری رسانده باشد.

همه نمونه کارهای تابلو سازی را ببینید!

نمونه کار تابلو سازی چلنیوم و حروف برجسته

ما نمونه های مختلفی برای شما آماده کرده ایم. انواع مختلف نمونه های تابلوسازی را اینجا ببینید.

همین حالا تماس بگیرید ۷۷۶۴۱۴۷۷-۰۲۱

جهت سفارش تابلو سازی

اگر در مورد خدمات، قیمت انواع خدمات تابلو سازی و یا نحوه ارائه کار سوالی دارید با ما تماس بگیرید.

ارسال پیام با واتساپ

مشخصات و قیمت مورد نظر خود را در واتساپ ارسال نمایید تا قبل از سفارش هرگونه تابلو سازی راهنمایی شوید.