تابلو یا حروف چلنیوم

حروف چلنیوم چیست؟

لبه حروف چلنیوم از فلز آلومینیوم انعطاف پذیر ساخته شده و قابلیت ساخت انواع حروف و اشکال هندسی را دارد. این حروف برجسته در برابر نور آفتاب و شرایط محیطی بسیار مقاوم است و تغییر شکل و رنگ نخواهد داد.

نمونه چلنیوم طلایی با پلکسی پانچی


چرا حروف چلنیوم بسیار پرکاربرد است؟

یکی از مهمترین امتیازات چلنیوم نسبت به انواع دیگر تابلو ها استحکام + زیبایی است. کلمه چلنیوم یا Channelium از دو کلمه Channel و Aluminium ساخته شده است. Channel به معنی کانال می باشد و تعریفی از نمای U شکل حروف بعد از اتصال لبه به پلکسی است.
اگر هزینه برای شما مهم نیست و یک کار درجه 1 نیاز دارید، بدون شک حروف چلنیوم بهترین است. پیشنهاد میکنیم این حروف را به همراه تابلو کامپوزیت استفاده کنید. نمونه های نما و تابلو را اینجا ببینید.

بهترین نوع چلنیوم

یکی از بهترین برندهای چلنیوم برند Alurapid هست که توسط شرکت MCI ارائه می گردد. البته این محصول از لحاظ قیمت گران تر از محصولات دیگر است که به نسبت کیفیت و کارایی قابل توجیه است. یکی از راه های تشخیص اصالت این محصول حک شدن نام برند این محصول Alurapid و همچنین “Made in Spania” در داخل لبه چلنیوم است.
استفاده از برند درجه یک صرفه خرید بیشتری دارد و از پرداخت هزینه های جانبی جلوگیری می کند.

چلنیوم سفید طلایی | تابلو چلنیوم | چلنیوم طلایی
تابلو حروف برجسته، تابلو چلنیوم
حروف چلنیوم نقره ای با کامپوزیت قرمز
تابلو چلنیوم

نمونه کارهای حروف چلنیوم را اینجا ببینید…

لبه چلنیوم و انواع آن

لبه این حروف بیشتر با رنگ های طلایی و نقره ای استفاده می گردد که به وسیله یک نایلون محافظ تا قبل از نصب پوشیده شده است. یکی از مهمترین مواردی که پس از نصب چلنیوم باید رعایت گردد برداشتن پلاستیک محافظ است. همچنین حروف چلنیوم دارای اسفنجی گردگیر می باشد که از داخل نصب شده است و جلوی ورود هرگونه گرد و غبار و آب را می گیرد. لبه چلنیوم صاف و صیقلی است و بایستی جهت تمیز کردن از اجسام و پارچه های نرم استفاده کنید.
لبه چلنیوم بطور کلی در سایزهای 9mm ، 11mm، 7mm و 14mm ساخته میشود و نوع انتخاب سایز بستگی به اندازه و ارتفاع تابلوهای چلنیوم دارد معمولا این نوع نوارها در 12 رنگ مختلف میابشد که بهترین و پر مصرف ترین رنگ نقره ای (رنگ استیل) میباشد.

نسبت به رنگ و نوع تابلوی خود نوع لبه چلنیوم را انتخاب کنید. رنگ لبه چلنیوم ارتباطی به کیفیت چلنیوم ندارد.

تابلو چلنیوم

کاربرد پلکسی گلاس در تابلو چلنیوم

این ورق ها در تابلوسازی کاربردهای مختلفی دارند. تابلوهای مختلفی را با ورق های پلکسی گلاس می توان تولید کرد. این ورق به طول کلی به سه گروه ورق های پلکسی رنگی، پلکسی گلاس شفاف و نوعی ورق پلکسی آینه ای است. همه این ورق ها در تابلوسازی کاربرد دارند که البته نوع رنگی پلکسی بیشتر کاربرد دارد. زیبایی ورق های رنگ بر اثر نور پشت چند برابر می شود.
استفاده بیشتر ورق های پلکسی در حروف برجسته مغازه است. بنابر این ورق پلکسی در حروف چلنیوم جزو متریال اصلی است و حتما بایستی هنگام انتخاب طرح رنگ حروف تابلوی مغازه خود را بر اساس رنگ پلکسی انتخاب نمایید.
حتما دقت نمایید بعد از تاباندن نور در پشت ورق پلکسی رنگ متفاوتی خواهید دید. در اینجا انتخاب ورق های پلکسی با کیفیت بسیار مهم می شود. بنابراین حتما به کیفیت ورق پلکسی برای حروف تابلوی مغازه خود اهمیت بدهید. چون ممکن است ورق های بی کیفیت تابش جالبی پس از نور نداشته باشند.

تابلو چلنیوم با پلکسی

رول چنلیوم چه کاربردی دارد؟

قبلا گفتیم که چلنیوم از نوعی آلومینیوم ساخته می شود. با متریال آلومینیوم و به شکل ورق های آینه ای که به صورت رول هم هستند چلنیوم ساخته می شود. از رول های چلنیوم برای ساخت لبه های حروف استفاده می شود. این لبه ها قسمت هایی هستند که ضخامت حروف برجسته تابلوی مغازه شما را تشکیل می دهند.
رول های چلنیوم در ضخامت های مختلفی تولید می شوند. عمده ترین اندازه این ضخامت ها 7، 9 و 11 سانتیمتر است. واضح است که استفاده از رول های ضخیم تر برجستگی حروف شما را بیشتر می کند. بعد از انتخاب ضخامت رول چنلیوم به نوع رول هم دقت نمایید. رول های مختلفی در تابلوهای چلنیوم استفاده می شوند مثل رول چلنیوم لترمکس یا رول های پانچ شده که دارای حفره هایی برای عبور نور هستند.
این حفره ها باعث می شوند وقتی بازدید کننده در حال عبور از جلوی تابلو است، به صورت تلالو نور مشاهده کند که جلوه بسیار جذابی به تابلوی شما می دهد. البته چیدمان نور در حروف شما بسته به تخصص تابلوسازی است که این خدمات را انجام می دهد.
نکته: حتی الامکان اگر مساحت تابلوی شما کوچک است از چلنیوم های نازکتر استفاده کنید تا جلوه زیباتری داشته باشد.

مزایای تابلوهای چلنیوم

 • طول عمر تابلوهای چلنیوم بسیار بیشتر از انواع دیگر تابلوها است و در صورت سرویس مناسب حدال 10 سال کارایی دارد.
 • نوردهی مناسب و جلب توجه تابلو چلنیوم نسبت به نوع رنگ استفاده شده بسیار بیشتر است.
 • حس زیبایی، اطمینان و با ارزش بودن این تابلو به دلیل استفاده از فلز در تابلو مغازه است که باعث ایجاد اطمینان در مشتری می شود.
 • جنس مناسب چلنیوم که از زنگ زدگی و از بین رفتن تابلو جلوگیری می کند.

 

قیمت تابلو چلنیوم

قیمت این تابلو بسته به تعداد حروف و اشکالی دارد که در طرح تابلو استفاده می نمایید. ممکن است فقط یک لوگو داشته باشید و یا حروفی به همراه لوگو. عمدتا قیمت چلنیوم براساس محاسبه محیط اشکال روی تابلو محاسبه می گردد.
برای محاسبه محیط حروف، نرم افزارهایی هستند که پس از طراحی تابلو، این کار را برای شما انجام می دهند. البته اشکالی مثل لوگو به دلیل پرکار بودن و یا استفاده از متریال نوری بیشتر به صورت جداگانه محاسبه می گردند و متراژ دور حروف در محاسبه قیمت آنها دخیل نیست. همچنین قطر حروف در محاسبه قیمت حروف چلنیوم بسیار موثر است و تعیین کننده قیمت نهایی ساخت حروف چلنیوم است.

حروف تابلو چلنیوم هایدا

ماندگاری و عمر بیشتر تابلو چلنیوم

یکی از نکات مثبت تابلوهای چلنیوم، ماندگاری بیشتر نسبت به انواع دیگر تابلو است. جنس نوارهای چلنیوم از آلومینیوم است که یکی از مقاوم ترین فلزات است. البته نوع آلومینومی که در این محصول به کار می رود بسیار مهم است.
برای همین مورد بسیار مهم است که لبه چلنیوم را از برندهای معتبر تهیه نمایید. لبه های چلنیوم باید سال ها در عوامل مختلف جوی پایدار بمانند و دچار حداقل فرسایش در طول عمر خود شوند. البته برای مقوام سازی آلومینیومی که در چلنیوم به کار می رود عملیات خاصی در کارخانه تولیدی انجام می شود تا طول عمر تابلوی شما افزایش پیدا کند.
بعد از متریال و جنس آلومینیوم چلنیوم نوع نصب آن نیز بسیار اهمیت دارد. حروف چلنیوم دارای یک زیر سازی از نوع PVC است و بعد از اتصال به لبه چلنیوم با نوارهای اسفنجی عایق می شود تا از ورود گرد و غبار و رطوبت به داخل حروف جلوگیری شود. این کار به طول عمر اس ام دی ها (SMD) و حروف پلکسی گلاس به کار رفته در تابلوی چلنیوم بسیار کمک می کند.

همه نمونه کارهای تابلو سازی را ببینید!

نمونه کار تابلو سازی چلنیوم و حروف برجسته

ما نمونه های مختلفی برای شما آماده کرده ایم. انواع مختلف نمونه های تابلوسازی را اینجا ببینید.

همین حالا تماس بگیرید ۷۷۶۴۱۴۷۷-۰۲۱

جهت سفارش تابلو سازی

اگر در مورد خدمات، قیمت انواع خدمات تابلو سازی و یا نحوه ارائه کار سوالی دارید با ما تماس بگیرید.

ارسال پیام با واتساپ

مشخصات و قیمت مورد نظر خود را در واتساپ ارسال نمایید تا قبل از سفارش هرگونه تابلو سازی راهنمایی شوید.

دیدگاه ها (۲)

 • کامران

  زیر حروف ها هم میشه نور داد که توی شب بهتر دید بشه؟

  مرداد ۳۱, ۱۴۰۰ at ۶:۱۵ ب.ظ
 • مدیر وب سایت

  نورپردازی حروف به هر سبکی که شما نیاز داشته باشید اجرا میشه. هم از زیر قابلیت نور هست و هم حروف روشن میشه.

  شهریور ۱, ۱۴۰۰ at ۴:۳۶ ق.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.